Geleneklerini bilmeyen ve sahip çıkmayanların geleceklerinin olamayacağına inanıyoruz. Geleceğimizi garanti altına almak için geleneklerimizin günümüz şartlarına uyarlanıp sürdürülebilir olması gerekir. Bizim için de bunun en doğru yöntemi her fırsatta toprağa saygımızı ifade etmek ve hissettiğimiz bu derin saygıyı misafirlerimizle paylaşmak. Mütevazı bir biçimde işte bunu yapmaya çalışıyoruz.

Lezzeti geleneklerimizden öğrendik, geleneklerimiz sayesinde lezzeti tanımayı öğrendik. Günümüz koşulları nedeniyle geleneklerimiz birer birer kaybolurken hiçbir şey yapmazsak geleceğimizin de kaybolacağına inanıyoruz. Geleneklerimizi günümüz koşullarına göre yeniden tanımlamalı ve yeni nesillere en doğru dille aktarabilmeliyiz. Sınırlarınızı lezzet algınız belirler. Daha ötesine geçemezsiniz. Geçseniz de başka bir şey oluverir elinizden çıkan her şey. Gelenekleriniz değildir o.

Restaurant olarak kendimizi zamansız görüyoruz. Zamana bağlı kalmadan yolumuzda yürümek; bir yandan geçmişimizden öğrenme, diğer yandan da bize devamlı kendimizi yenileme ve geliştirme fırsatı tanıyor. Geçmişimiz derken geleneklerimizden ve kayıp kültürlerimizden bahsediyoruz. Gelecek ve yeni nesiller için geçmişimize sahip çıkmanın görevimiz olduğuna inanıyoruz. Bu inançla geçmiş ve gelecek arasında köprü olduğumuzu hissediyor ve gelecekte kabul görecek şekilde eski yemeklerimizi modernleştirerek sunuyoruz.

İnanıyoruz ki, köprü görevini ancak toprak anaya, geçmişimize ve geleneklerimize hakettikleri saygıyı göstererek ancak yerine getirebiliriz. Yapmış olmak için yapmamak gerekiyor. Nasıl köprünün ayakları toprağa değiyorsa, biz de ancak toprağa dokunursak bu görevi hakkaniyetle yerine getirebiliriz. Biz ekipçe işte bunu öğreniyoruz. Çıktığımız bu yolu bizimle deneyimlediğiniz için teşekkür ederiz ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmaktan çok mutluyuz.

EKİP

neolokal ekibi, dürüst yemeği toprak anadan ilham, geleneklerinden örnek alarak tasarlayıp misafirlerine sunmayı amaçlıyor. Bunu yaparken de geleneksel tarifleri ince ayrıntıları ile inceleyerek, tüketilmediği için yok olmaya yüz tutmuş ürünlerle harmanlıyor. Genç ve meraklı ekibin başındaki şef maksut aşkar, “biz sahip çıkmazsak, gelecek neslin sahip olacağı bir şey kalmayacak ellerinde” diyor. Lokal mutfağı modern teknikler ve yenilikçi bakış açısı ile birleştirerek ortaya rafine ve yeni bir algı çıkarıyor.

TOPRAKTAN

neolokal’de, tüketilmediği için kaybolmaya yüz tutmuş geleneklerimizi hatırlatmak amacı ile tasarladığımız lezzetler sunuyoruz. Bu lezzetlerin her birinde hayatınızdan bir parça bulacak veya bu toprakların bize sundukları hakkında fikir sahibi olacaksınız. Her malzemeyi, kaynağını bilerek, dürüst, gerçek birer yemek haline getirmek için çok uğraşıyoruz. Bu uğraşı sizler ile, iyiyi, doğruyu, gerçeği en lezzetli haliyle paylaşabilmek için, sizi de neolokal’e davet ediyoruz.

LOKASYON

SALT Galata
Bankalar Caddesi
Karaköy 34420 İstanbul Türkiye
Vale servisimiz vardır.

REZERVASYON