Skip to main content

Geleneklerini bilmeyen ve sahip çıkmayanların geleceklerinin olamayacağına inanıyoruz. Geleceğimizi garanti altına almak için geleneklerimizin günümüz şartlarına uyarlanıp sürdürülebilir olması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim için de bunun en doğru yöntemi her fırsatta toprağa saygımızı ifade etmek ve hissettiğimiz bu derin saygıyı misafirlerimizle paylaşmak. Mütevazı bir biçimde bunu yapmaya çalışıyoruz.

Neolokal olarak kendimizi zamansız görüyoruz. Zamana bağlı kalmadan yolumuzda yürümek; bir yandan geçmişimizden, geleneklerimizden ve kayıp kültürlerimizden öğrenme, diğer yandan da bize devamlı kendimizi yenileme ve geliştirme fırsatı tanıyor.

Gelecek ve yeni nesiller için geçmişimize sahip çıkmanın görevimiz olduğuna inanıyoruz. Bunu ancak toprak anaya, geçmişimize ve geleneklerimize hakettikleri saygıyı göstererek yerine getirebiliriz. Bu inançla geçmiş ve gelecek arasında köprü olduğumuzu hissediyor ve gelecekte kabul görecek şekilde eski yemeklerimizi modernleştirerek sunuyoruz.

Ancak toprağa dokunursak bu görevi hakkaniyetle yerine getirebileceğimize inanıyor, ekipçe bunu öğreniyoruz.

EKİP

neolokal ekibi, dürüst yemeği toprak anadan ilham, geleneklerinden örnek alarak tasarlayıp misafirlerine sunmayı amaçlıyor. Bunu yaparken de geleneksel tarifleri ince ayrıntıları ile inceleyerek, tüketilmediği için yok olmaya yüz tutmuş ürünlerle harmanlıyor. Genç ve meraklı ekibin başındaki şef maksut aşkar, “biz sahip çıkmazsak, gelecek neslin ellerinde sahip olacağı bir şey kalmayacak” diyor. Lokal mutfağı modern teknikler ve yenilikçi bakış açısı ile birleştirerek ortaya rafine ve yeni bir algı çıkarıyor.

TOPRAKTAN

neolokal’de, tüketilmediği için kaybolmaya yüz tutmuş geleneklerimizi hatırlatmak amacı ile tasarladığımız lezzetler sunuyoruz. Bu lezzetlerin her birinde hayatınızdan bir parça bulacak veya bu toprakların bize sundukları hakkında fikir sahibi olacaksınız. Her malzemeyi, kaynağını bilerek, dürüst, gerçek birer yemek haline getirmek için çok uğraşıyoruz. Bu uğraşı sizler ile, iyiyi, doğruyu, gerçeği en lezzetli haliyle paylaşabilmek için, sizi de neolokal’e davet ediyoruz.

LOKASYON

SALT Galata
Bankalar Caddesi
Karaköy 34420 İstanbul Türkiye
Vale servisimiz vardır.

REZERVASYON